מהלך הצילום בחתונה הדתית

צילום חתונה דתית מתחלק לארבעה חלקים עיקריים:

החלק הראשון נפתח בצילום הכנות הכלה והחתן והוא מתחיל בצהרי היום, בצילום הכלה והמלוות כשהן מתארגנות בסלון כלות.

כשהחתן והכלה מצטלמים בנפרד, קובעים לוקיישן לצילומים, מתחילים בצילום הכלה והמלוות וכשמסיימים מגיע החתן והמלווים.

צילומי החתן והכלה יכולים להיות בטבע, בנוף אורבני, באתרים ייחודיים ובאתרים בעלי ערך סנטימנטלי לזוג.

החלק השני ממשיך בצילום המשפחות מתוך ידיעה והבנה שההורים והמשפחה הגרעינית חשובים לא פחות מהחתן והכלה ועל הצלם לתת התייחסות צילומית ותשומת לב לכל אחד ואחד מהם בנפרד ובהרכבים שונים.

החלק השלישי ושלשמו התכנסנו: החופה.

קדושת החופה מתחילה עוד קודם לכן בזמן קבלת הפנים, בו הכלה יושבת בכיסא כלה, מתפללת ומברכת את האורחות שלה.

החופה בחתונה הדתית היא החלק העיקרי ביום זה בו החתן והכלה מתאחדים לקראת הקמת בית יהודי וכשר.

ההבנה ההלכתית והכרת סדר החופה מאפשרת צילום דוקומנטרי, נטול בימויי והכוונה וכזה שמכבד את הקדושה והחשיבות שבמעמד מיוחד זה.

החלק הזה באירוע מסתיים בצילומי החתן והכלה יחד לאחר "חדר ייחוד".

הצלם הוא בין הראשונים להיות עם החתן והכלה ברגעים אינטימיים כזוג נשוי ויש לו תפקיד חשוב שעליו למלא ברגישות ובעדינות ובהתחשבות בהלכות על מנת ליצור רגעים ותמונות בעלי אופי נינוח וטבעי על אף המתח וההתרגשות העצומים ברגעים אלה.

התמונות יהיו רומנטיות ובו בזמן צנועות ומכובדות!!

החלק הרביעי והאחרון הוא "הריקודים" שמתקיימים  בהפרדת הנשים והגברים.

האורחים המרובים, הריקודים במעגלים והשמחה הגדולה, מתרחשים כמעט תמיד בצפיפות ומקשים על עבודת הצילום.

אין ספק שצלם בעל מוטיבציה, כשרון, וציוד מתאים יכול לתעד תמונות אותנטיות מרהיבות וכאלה שישקפו את השמחה והאנרגיות שבערב החתונה.

צילום הכנות הכלה מאפשר לנו צילום ותיעוד תהליך הכלה בהתהוותה, החל מהשלבים המתקדמים של עיצוב השיער והאיפור ועד היציאה מפתח הסלון, המלון או הבית וכל זה תוך צילום הכלה, המלוות הכלה והאוירה. מקובל לקשט ולאבזר את המקום או החדר באביזרים אופייניים לחתן וכלה וכך התמונות בהכנות כלה, מקבלות אופי ייחודי שמצולם רק בשלה הזה של יום הצילומים.

בחתונות הדתיות, צילומי המשפחות מתבצעות לפני קבלת הפנים, כאשר הכלה או החתן מצטלמים קודם עם המשפחה ולאחר מכן מתחלפים. הצילומים נעשים על רקע החופה, כיסא הכלה או רקע ייעודי מיוחד שמורכב במיוחד למטרה הזו. בצילומי המשפחה, ישנה התייחסות מיוחדת לכל אחד מבני המשפחה של החתן והכלה. לאחר החופה או בסיום החתונה, מצלמים את החתן והכלה יחד עם משפחותיהם.

החופה בחתונה הדתית היא פסגת השיא של החתונה. על הצלם לתת תשומת לב והתייחסות לסדר ולמנהגים השונים של כל עדה וזרם מהמגזר הדתי. הצילום קורה כאן ועכשיו ואין מקום לטייק 2...

צילומי החתן והכלה לאחר חדר ייחוד, הם הצילומים הראשונים שלהם כזוג נשוי. רצוי להקדיש זמן של כ25 דקות לצילומי הזוגיות שכן זו המזכרת המשותפת והיחידה שלהם יחד כחתן וכלה.

 בחתונה הדתית הכלה יושבת בכיסא כלה ומאחר וזוהי "שעת רצון", הכלה מקבלת את האורחות, מברכת אותן וקוראת את "ברכת הכלה" . לכיסא הכלה, מגיע החתן לכסות את פניה בהינומה ומשם, כל אחד בתורו צועד לעבר החופה.

"המשמחים" ישמחו ו"המצלמים" יצלמו! מזל טוב!!!ביום החתונה ובזמן ההכנות, מצלמים את הכלה אבל לא רק...מצלמים את הטבעת, ההזמנה, הנעליים ומשלבים אותם באווירה המיוחדת שקיימת בזמן הכנות הכלה.

 למידע וצפיה בתמונות לחץ כאן חתונות דתיות

.